- Pored obaveznog skraćivanja suvih i ispucalih krajeva, bilo bi poželjno uraditi i neki intenzivni tretman. Tu je takozvani botoks za kosu, poput „Fiberceutic” linije koja je odlična za žene sa dugačkom kosom koje imaju ispucale krajeve i koje se često feniraju ili farbaju - kaže frizer David Petković.
Zasad ovaj tretman rade samo frizeri i oni tvrde da je za razliku od drugih za njega potrebno mnogo manje vremena i može da bude deo standardnog postupka šišanja i feniranja. Pošto molekuli penetriraju u vlas, štiti kosu od budućih oštećenja. Oni koji su isprobali tretman kažu da su primetili fizičku promenu.


MASKA SAMO NA KRAJEVE
Krajevi vlasi su neprekidno izloženi spoljnim uticajima, pa su samim tim više stradali od sunca. Kosa koja je bliža skalpu je s druge strane uvek nova. Zato se balzami i maske nanose samo na dužinu dlake, a ne utrljavaju se u koren. Najstarija kosa je više izlomljena, a dolazi i do prirodne oksidacije. Vremenom ona postaje i dehidrirana, pa sredstva za negu i služe da se vlas rehidrira i vrati joj se snaga.

PRIRODNO SUŠENJE
Kad god možete, pustite kosu da se prirodno suši. Već je dovoljno stradala od sunca i soli dok ste bili na moru. Ako baš morate da koristite fen, ne držite ga preblizu glave. Kada upotrebljavate presu, budite 100 odsto sigurni da vam je kosa potpuno suva. U oba slučaja se potrudite da nabavite i nanesete sprej koji štiti od toplote. Iako boja na moru oksidira, neke plavuše kažu da im je nijansa mnogo bolja posle letovanja. Ukoliko ste na odmoru negovali kosu, sve će biti u redu. Ipak, ako je boja posvetlela, prvo se ošišajte, a onda ofarbajte.

HIDRATACIJA
Maske za kosu možete i sami napraviti, a među sastojcima koje možete dodati u miks su: glicerin, maslinovo ulje, jojobino ulje, aloja vera. Vrhovi kose koji su oštećeni uživaće u pakovanju koje ćete sami napraviti. Umutite jedno žumance sa dve kašike maslinovog ulja i jednom kašičicom meda. Dobro umasirajte u kosu i onda stavite na glavu kapu za tuširanje, pa ostavite da odstoji pola sata.