Luksuzna kozmetika nije samo ona koja je upakovana u skupu i lepo dizajniranu ambalažu - danas se akcenat stavlja na multifunkcionalnost i visoki kvalitet sastojaka kozmetičkih preparata. Nova napredna tehnologija (na primer nano tehnologija) ili celularna (koja deluje na nivou kvantne fizike i holističkog pristupa ćelijama), sam proces proizvodnje čini veoma komplikovanim, a samim tim i skupim. Luksuz u kozmetici danas podrazumeva primenu visoke tehnologije i prirodnih sastojaka.

Koji sastojci ulaze u sastav luksuzne kozmetike?
Svila, kavijar i slične luksuzne "komponente" podižu cenu preparatu, ali na nju utiču i skupi sastojci (sačuvani zahvaljujući naprednim tehnologijama u gotovo prirodnom obliku) koji imaju sposobnost da aktiviraju obnavljanje ćelija kroz biostimulanse (faktor ćelijskog rasta). U luksuznu komponentu ubraja se i izostanak životinjskih supstanci u proizvodu.

Da li visoka cena obavezno znači da je proizvod kvalitetan?
Visoka cena doprinosi da se izvrši kategorizacija proizvoda u odnosu na njegov sastav. Na cenu kozmetičkih preparata utiče i to da li su u njima upotrebljeni prirodni i biološki sastojci, da li su gajeni bez veštačkih aditiva i na čistom, nezagađenom zemljištu, da li sadrže sintetičke konzervanse, mirise, boje i druge štetne supstance. Čak i kada se nekvalitetni a skupi proizvodi nađu u prodaji, njihova neefikasnost brzo se otkrije i oni se povlače sa tržišta.

Koliko ambalaža utiče na ekskluzivnost proizvoda?
Ambalaža može biti veoma luksuzna, a da ipak ne sadrži proizvod odgovarajućeg kvaliteta. Zato treba biti veoma obazriv pri kupovini luksuzno opremljenih proizvoda koji nisu iz renomiranih kuća. Anonimni brendovi atraktivnom ambalažom i dobrom reklamom namame kupce na veoma skup, ali često i nekvalitetan proizvod. Zbog toga je veoma bitno informisati se o sastojcima određenog preparata i ne kupovati proizvode neproverenih proizvođača.